top of page

טיפים לצילום

אם אתם רוצים להגדיל את החשיפה לפריטים שאתם מעלים, ליצור עניין בקרב משתמשים אחרים ולהגדיל את הסיכוי למסור אותם בזמן קצר- אתם צריכים להשקיע בעיקר בתמונות שאתם מצלמים. לא רק, אבל בעיקר. התמונות הללו הן חלון הראווה של הפרופיל שלכם ושל כל פריט שאתם מעלים למרקטפלייס. כדי לעזור לכם ולשפר את החוויה של כלל המשתמשים ב-Shareitt, הכנו עבורכם את הטיפים הטובים ביותר לצילום פריטים. 

צלמו בזווית ישרה

השתדלו לצלם את הפריטים בזווית ישרה (180 מעלות), כך שהמצלמה תהיה באותו הגובה של הפריט. זווית הצילום משפיעה לא מעט על נראות הפריט ולכן חשוב להקפיד על צילום בקו ישר. במרבית המצלמות הקיימות במכשיר הנייד שלכם יש אפשרות לייצר את מה שמכונה בשפה המקצועית גריד-Grid. מדובר בחלוקה של המסך לריבועים שיאפשרו לכם לדייק את מיקום הפריט לפני הצילום. אם אתם מעלים מספר פריטים, השקיעו מעט והכינו עמדת צילום נוחה על גבי שולחן גבוה או מדף.

Pastel Color Clothes
Striped Dress

הניחו על רקע בהיר

הניחו את הפריט על משטח בצבע אחיד ובהיר, עדיף לבן, ודאגו שגם הרקע יהיה בהתאם. איך עושים את זה? הניחו דף, בריסטול או סדין מתוח על גבי שולחן או מדף קרובים לקיר, כך שהפריט יעמוד על גבי המשטח שבחרתם והרקע שלו יהיה הקיר. אנו לא ממליצים לצלם את הפריטים על ספה או על הרצפה מאחר ובמרבית המקרים מדובר במשטחים שאינם בצבע אחיד, לא ישרים וכן נדרשת מיומנות צילום גבוהה מהרגיל כדי שהתמונה תצא באיכות גבוהה.

הקפידו על תאורה נכונה

תאורת חוץ (אור יום) עדיפה על פני תאורת פנים ולכן אנו ממליצים לצלם במהלך היום. חפשו את המקום בבית שיש בו כמה שיותר תאורה טבעית, טובה ואיכותית. אם לא מצאתם מקום כזה, מומלץ להשתמש בתאורה לבנה ואיכותית. הימנעו משימוש בפילטרים מובנים של המצלמה וכבו את הפלאש במצלמה.  ככל שהתאורה טבעית יותר, כך הצבעים יהיו נקיים ויציגו את הפריט בצורה הטובה ביותר. אם אתם רוצים ממש להשקיע, רכשו (או חפשו במרקטפלייס) רינג תאורה שישדרג את התמונות שלכם משמעותית.

Image by Cristofer Jeschke
Teddy Bear

נקו את עדשת המצלמה

לפעמים מספיק לכלוך קטן על עדשת המצלמה כדי להרוס את כל התמונות שצילמתם. רגע לפני שאתם מצלמים, ודאו שעדשת המצלמה נקייה. בנוסף הקפידו על משטח צילום נקי וחלק. הימנעו מהצללה של הפריט על גבי רקע התמונה ו/או כתמים לא רצויים שימשכו את העין של המשתמשים יותר מהפריט עצמו.

חשפו את כל הפריט

צלמו את הפריט בשלמותו ולא חלקים. מומלץ לצלם את הפריט במרחק קטן, עם רקע רחב מסביב ולאחר מכן לערוך את מסגרת התמונה ולמרכז את הפריט עצמו (בשפה המקצועית זה נקרא Crop).  צילום חלקי של הפריט, תמונה בה הפריט קטן מידי ולא ברור או לחילופין תמונה שצולמה בתקריב גדול מידי ישאירו לא מעט סימני שאלה על הפריט שלכם ויובילו לשאלות רבות מצד משתמשים אחרים.  

Woman's Gold Belt
pexels-ihor-rapita-6577691.jpg
pexels-ihor-rapita-6577721.jpg

השקיעו בכמה זוויות צילום

השתמשו בכמה שיותר זוויות צילום, כאשר הזווית הקדמית היא החשובה ביותר ותהיה לתמונה הראשית של הפריט שתעלו. עם זאת, חשוב להציג כמה שיותר חלקים של הפריט בין אם מדובר בזווית שונה, בפרטי מידע רלוונטיים הכתובים על גבי הפריט או בפגמים הנמצאים על גבי הפריט. ככל שתחשפו יותר, המשתמשים האחרים יוכלו לבחון את הפריט בצורה מלאה וכן כמות השאלות שתקבלו על הפריט תקטן משמעותית.  

בדקו את חדות התמונה

וודאו שהתמונות יוצאות חדות ולא מטושטשות. מרבית המצלמות במכשיר הטלפון הנייד שלכם מכוונות על פוקוס אוטומטי, עם זאת, אם תקישו על הפריט המופיע במסך שלכם רגע לפני הצילום, המצלמה תפקס את עצמה ידנית. אם יש לכם חצובה, השתמשו בה. אם אתם מצלמים ללא חצובה, נשמו עמוק רגע לפני הצילום והחזיקו את המצלמה ביד יציבה. תוכלו לבדוק לאחר הצילום את חדות התמונה על ידי הגדלה ובדיקה איכות הפיקסלים של התמונה. 

Easter Cupcakes
Pinching the Shirt

חשפו את הפגמים

במידה וקיימים פגמים במוצר, מומלץ לצלם אותם בנפרד ולהדגיש אותם במצב תיאור הפריט. אל תסתירו את הפגמים. להיפך! ככל שתחשפו אותם בצורה אותנטית, כך הפניות אליכם ממשתמשים אחרים יהיו מדויקות יותר ויגדילו את הסיכוי שלכם למסור את הפריט. 

אל תורידו, תצלמו!

לא משנה מה, אל תשתמשו בתמונות שמצאתם ב-Google ו/או הורדתם מהאינטרנט. ראשית, זה משדר חוסר אמינות. שנית, אתם מפרים זכויות יוצרים בסבירות גבוהה. שלישית, תמונה כזו אינה מציגה את מצבו הנוכחי של הפריט. חשוב להדגיש שאם הפריט לא ברשותכם, אין טעם להעלות אותו. אנו בודקים את הפריטים שעולים למרקטפלייס ומקפידים על אותנטיות ואמינות גבוהה ככל האפשר.

Image by Maddi Bazzocco
bottom of page